Województwo Lubelskie sprawiło się na medal!

0
159

Piąty wojewódzki turniej „Mata w każdej szkole” odbył się w Strupinie Dużym w powiecie Chełmskim. W turnieju rywalizowało 8 szkół z Województwa Lubelskiego.  „Mata w każdej szkole” to cykl turniejów w całej Polsce, dzięki któremu podstawy zapasów będą mogły być realizowane na lekcjach wychowania fizycznego. W projekcie bierze udział aż 128 szkół z szesnastu województw.

Program jest częścią projektu „Dobra Drużyna PZU”, którego ambasadorem jest Iga Świątek. Twarzą zapaśniczej części projektu jest Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

– Zależy mi, by podstawy zapasów, które bardzo dobrze wpływają na ogólny rozwój fizyczny i koordynację ruchową, weszły do stałego programu zajęć wychowania fizycznego. Dzięki regularnym treningom dziecko nabiera siły, kondycji i pewności siebie. To właśnie w takich małych może się narodzić wielka gwiazda polskiego sportu. Przykładem jest Iga Świątek, która urodziła się w podwarszawskim Raszynie – mówi prezes PZZ Andrzej Supron.

Piąty z siedemnastu turniejów odbył się w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Strupinie. Obok gospodarzy, którzy zajęli drugie miejsce, w turnieju udział wzięli uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 20 w Lublinie. Ta szkoła wygrała turniej wojewódzki i będzie reprezentowała województwo Lubelskie w ogólnopolskim finale akcji PZU „Mata w każdej szkole” w Warszawie.

– Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy zorganizować ten turniej. To bardzo duża nobilitacja dla naszej gminy. Turniejowi oddaliśmy swoje serce i pasję. Serdecznie gratuluje zwycięskiej szkole. Mam nadzieję, że będą godnie reprezentować nasze województwo w ogólnopolskim finale.- powiedział koordynator projektu w województwie Lubelskim, Marcin Sadowski. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i medale potwierdzające uczestnictwo.

Turniej finałowy programu „Mata w każdej szkole” odbędzie się pod koniec maja w Warszawie. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, a mistrzowska szkoła otrzyma matę zapaśniczą! 

Komunikat końcowy (Kliknij)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj