Poznaliśmy zwycięzców województwa zachodniopomorskiego

0
248

Szósty wojewódzki turniej „Mata w każdej szkole” odbył się w Białogardzie. W turnieju rywalizowało 8 szkół z Województwa Zachodniopomorskiego.  „Mata w każdej szkole” to cykl turniejów w całej Polsce, dzięki któremu podstawy zapasów będą mogły być realizowane na lekcjach wychowania fizycznego. W projekcie bierze udział aż 128 szkół z szesnastu województw.

Program jest częścią projektu „Dobra Drużyna PZU”, którego ambasadorem jest Iga Świątek. Twarzą zapaśniczej części projektu jest Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

– Nasza akcja nabiera rumieńców. Widać, że w zawodników, wstępują nowe siły. Właśnie taką adrenalinę wyzwala mata zapaśnicza. Właśnie na tym polega projekt Mata w każdej Szkole, który wspiera grupa PZU. Rodzina zapaśnicza się powiększa – mówi prezes PZZ Andrzej Supron.

Szósty z siedemnastu turniejów odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białogardzie. Gospodarze wygrali turniej wojewódzki i będą reprezentować Zachodniopomorskie w majowym wielkim finale w Warszawie. Ponadto w zawodach udział wzięli: Szkoła Podstawowa w Karlinie, Szkoła Podstawowa w Tychowie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Stargardzie, Szkoła Podstawowa w Stanominie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Białogardzie, Szkoła Podstawowa w Karścinie,  Szkoła Podstawowa nr 5 w Stargardzie. Uczniowie rywalizowali w wieloboju sprawnościowym.

– Jestem bardzo dumny z postawy naszych uczniów, którzy jeszcze rywalizując w murach naszej szkoły mieli dodatkową motywację. Bardzo się cieszę, że będziemy reprezentować województwo lubuskie w wielkim finale tego wspaniałego programu. Już nie możemy się doczekać wyjazdu do Warszawy – mówi  Cezary Jastreb, nauczyciel prowadzący zwycięską drużynę. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i medale potwierdzające uczestnictwo.

– Od 2014 roku staramy się promować aktywność sportową wśród dzieci i młodzieży. Dzięki wsparciu Grupy PZU, możemy dotrzeć do szkół na terenie całego kraju, które dotychczas nie miały możliwości uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu sportowym. Dzięki dołączeniu Polskiego Związku Zapaśniczego do „Dobrej Drużyny PZU”, możemy robić to w skali całego kraju.

Turniej finałowy programu „Mata w każdej szkole” odbędzie się pod koniec maja w Warszawie. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, a mistrzowska szkoła otrzyma matę zapaśniczą! 

Komunikat końcowy (Kliknij)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj