Szkoła Podstawowa nr 1 z Barczewa wygrywa w Województwie Warmińsko-Mazurskim

0
223

Siódmy wojewódzki turniej „Mata w każdej szkole” odbył się w Olsztynie. W turnieju rywalizowało 8 szkół z Województwa Warmińsko-Mazurskiego.  „Mata w każdej szkole” to cykl turniejów w całej Polsce, dzięki któremu podstawy zapasów będą mogły być realizowane na lekcjach wychowania fizycznego. W projekcie bierze udział aż 128 szkół z szesnastu województw.

Program jest częścią projektu „Dobra Drużyna PZU”, którego ambasadorem jest Iga Świątek. Twarzą zapaśniczej części projektu jest Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

– Olsztyn to kolejny przystanek naszej podróży. Wszystkie szkoły z województwa Warmińsko-Mazurskiego zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Widać, że zawodnicy, którzy biorą udział w naszych akcjach są spragnione rywalizacji sportowej. Gratuluję zwycięskiej szkole oraz życie powodzenia w ogólnopolskim finale – mówi prezes PZZ Andrzej Supron.

Siódmy z siedemnastu turniejów odbył się w Szkole Podstawowej nr 11 w Olsztynie. Gospodarze zajęli siódme miejsce. Zwyciężyła szkoła podstawowa nr 1 z Barczewa. Ponadto w zawodach udział wzięli: Szkoła Podstawowa w Tuławku, Szkoła Podstawowa nr 14 w Olsztynie, Szkoła Podstawowa nr 10 w Olsztynie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lidzbarku Warmińskim, Szkoła Podstawowa nr 1 w Białogardzie, Szkoła Podstawowa w Karścinie,  Szkoła Podstawowa nr 30 w Olsztynie, Szkoła Podstawowa z Kwitów. Uczniowie rywalizowali w wieloboju sprawnościowym.

–Dziękuję Polskiemu Związku Zapaśniczemu oraz Grupie PZU za zaufanie. Dzięki temu programowi możemy wyłapać dzieci, które mają talent do zapasów. Zwycięskiej szkole życzę powodzenia w finale i liczę, że będzie godnie reprezentować województwo Warmińsko-Mazurskie – powiedziała Emilia Sobolewska, koordynator wojewódzki projektu Mata w każdej szkole. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i medale potwierdzające uczestnictwo.

– Od 2014 roku staramy się promować aktywność sportową wśród dzieci i młodzieży. Dzięki wsparciu Grupy PZU, możemy dotrzeć do szkół na terenie całego kraju, które dotychczas nie miały możliwości uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu sportowym. Dzięki dołączeniu Polskiego Związku Zapaśniczego do „Dobrej Drużyny PZU”, możemy robić to w skali całego kraju – powiedział Przemysław Kaliski, członek komisji ds. Mediów Światowej Federacji Zapaśniczej UWW. 

Turniej finałowy programu „Mata w każdej szkole” odbędzie się pod koniec maja w Warszawie. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, a mistrzowska szkoła otrzyma matę zapaśniczą! 

Komunikat końcowy (Kliknij)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj