W wielkim finale mamy już 10 drużyn!

0
259

To już 10-ty turniej wojewódzki turniej „Mata w każdej szkole”! Tym razem 8 szkół z województwa Podlaskiego rywalizowało w Białymstoku. „Mata w każdej szkole” to cykl turniejów w całej Polsce, dzięki któremu podstawy zapasów będą mogły być realizowane na lekcjach wychowania fizycznego. W projekcie bierze udział aż 128 szkół z szesnastu województw.

Program jest częścią projektu „Dobra Drużyna PZU”, którego ambasadorem jest Iga Świątek. Twarzą zapaśniczej części projektu jest Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

– To już 10-ty turniej! Jednakże temperatura emocji jest wszędzie taka sama. Młodzież po ciężkim czasie Covidu ponownie się jednoczy. Cieszę, że razem z Grupą PZU, możemy wykonać tak ważną społecznie pracę. Nic tak nie jednoczy jak sport i wspólna rywalizacja – mówi prezes PZZ Andrzej Supron.

Dziesiąty z siedemnastu turniejów odbył się w Szkole Podstawowej nr 26 w Białymstoku. Gospodarze zwyciężyli w rywalizacji i będą to zawodnicy tej placówki będą reprezentować województwo Podlaskie w wielkim finale, który w dniach 27-28 maja odbędzie się w Warszawie. Uczniowie rywalizowali w wieloboju sprawnościowym.

– Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy zorganizować ten turniej. To bardzo duża nobilitacja dla naszej szkoły, klubu i miasta. My w województwie Podlaskim, a szczególnie w Białymstoku uwielbiamy rywalizację. Turniejowi oddaliśmy swoje serce i pasję. Serdecznie gratuluje zwycięskiej szkole. Mam nadzieję, że będą godnie reprezentować nasze województwo w ogólnopolskim finale- powiedział Adam Godun, koordynator wojewódzki projektu Mata w każdej szkole. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i medale potwierdzające uczestnictwo.

Turniej finałowy programu „Mata w każdej szkole” odbędzie się pod koniec maja w Warszawie. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, a mistrzowska szkoła otrzyma matę zapaśniczą! 

Komunikat końcowy (Kliknij)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj