Szkoła ze Strzelewa mistrzem województwa Kujawsko-Pomorskiego

0
149

Jedenasty turniej „Mata w każdej szkole” odbył się Sicienku w województwie Kujawsko-Pomorskim. Zawodach wzięło udział sześć szkół. Mata w każdej szkole to cykl turniejów w całej Polsce, dzięki któremu podstawy zapasów będą mogły być realizowane na lekcjach wychowania fizycznego. W projekcie bierze udział aż 128 szkół z szesnastu województw.

Program jest częścią projektu „Dobra Drużyna PZU”, którego ambasadorem jest Iga Świątek. Twarzą zapaśniczej części projektu jest Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

– Zależy mi, by podstawy zapasów, które bardzo dobrze wpływają na ogólny rozwój fizyczny i koordynację ruchową, weszły do stałego programu zajęć wychowania fizycznego. Dzięki regularnym treningom dziecko nabiera siły, kondycji i pewności siebie – mówi prezes PZZ Andrzej Supron.

Turniej w województwie Kujawsko-Pomorskim odbył się w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Siecinku. Gospodarze zajęli czwarte miejsce a zwyciężyła Szkoła Podstawowa ze Strzelewa. Uczniowie rywalizowali w wieloboju sprawnościowym.

– Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy zorganizować ten turniej. To bardzo duża nobilitacja dla naszej gminy. Turniejowi oddaliśmy swoje serce i pasję. Serdecznie gratuluje zwycięskiej szkole. Mam nadzieję, że będą godnie reprezentować nasze województwo w ogólnopolskim finale – powiedział Norbert Świerblewski, koordynator wojewódzki projektu Mata w każdej szkole. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i medale potwierdzające uczestnictwo.

Turniej finałowy programu „Mata w każdej szkole” odbędzie się pod koniec maja w Warszawie. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, a mistrzowska szkoła otrzyma matę zapaśniczą! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj