SZKOŁA PODSTAWOWA W ZAKRĘCIE ZWYCIĘZCAMI PROGRAMU „MATA W KAŻDEJ SZKOLE” 2023!

0
373

Szkoła Podstawowa w Zakręcie zwyciężyła w drugiej edycji programu „MATA w każdej szkole”!
W nagrodę otrzymali Puchar dla zwycięzców oraz voucher o wartości 5000 zł na zakupy w sklepie internetowym Extreme Hobby, który był partnerem finału turnieju.

W wielkim finale, który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym imienia Stanisława Staszica w Lublinie, zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Zakręcie . Ten turniej zgromadził 16 zwycięzców turniejów lokalnych „MATA w każdej szkole”, którego sponsorem strategicznym jest grupa PZU. Lokalne turnieje odbywały się od maja do grudnia 2023 roku i były skierowane do młodzieży szkolnej z Polski wschodniej i centralnej.

„Naszym celem było aby dać szanse dzieciom z mniejszych miejscowości i to się udało.Widzieliśmy, jak te dzieci poczuły się docenione. #DobraDrużynaPZU ma pod skrzydłami najlepszych młodych sportowców” – powiedział prezes Fundacji Suprona oraz Polskiego Związku Zapaśniczego, Andrzej Supron.

W wyniku kilkugodzinnej rywalizacji zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Zakręcie, pokonując w finale gospodarzy turnieju, czyli Szkołę Podstawową nr 20 z Lublina. Za drugie miejsce ta ostatnia otrzymała voucher o wartości 3000 zł do sklepu Extreme Hobby. Brązowe medale przypadły Publicznej Szkole Podstawowej w Zakrzewie, która w małym finale zwyciężyła nad Szkołą Podstawową w Radkowicach. PSP Zakrzew otrzymała za trzecie miejsce voucher o wartości 2000 zł.

„To był wspaniały finał „MATY w każdej szkole”! Serdecznie dziękuję wszystkim szkołom za udział. Zwycięzcom serdecznie gratuluję!” – mówi zachwycony Supron.

„Cieszę, że Grupa PZU zgodziła się być sponsorem strategicznym programu „MATA w każdej szkole”. Dzięki tej akcji angażujemy młodzież do aktywności fizycznej. Walczymy o to by dzieci wyciągnąć z wirtualnego świata. Dodatkową motywacją dla uczestników biorących udział w programie jest fakt, że ambasadorem Dobrej Drużyny PZU jest Iga Świątek, która obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych sportsmenek na świecie. Iga jest dla młodzieży wzorem do naśladowania i każdy marzy aby osiągać podobne sukcesy na arenie międzynarodowej” – dodaje prezes Andrzej Supron.

W tegorocznej edycji wzięło udział 900 uczestników z 96 szkół z 16 miast. To już drugi rok z rzędu, kiedy PZU i Fundacja Andrzeja Suprona mogą z dumą współorganizować program „MATA w każdej szkole” .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj