SP nr 342 wygrywa ogólnopolski finał „MATA w każdej szkole”!

0
374

Szkoła Podstawowa nr 342 z oddziałami integracyjnymi z Warszawy zdobyła złoty medal w ogólnopolskim finale programu „MATA w każdej szkole” będącego częścią Dobrej Drużyny PZU. W całej akcji wzięło udział 103 szkoły z 15 województw. Mata w każdej szkole to cykl turniejów w całej Polsce, dzięki którego celem jest wprowadzenie elementów zapasów do lekcjach wychowania fizycznego w szkołach podstawowych.

Program jest częścią projektu „Dobra Drużyna PZU”, którego ambasadorem jest Iga Świątek. Twarzą zapaśniczej części projektu jest Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

Zawody odbyły się w sześciu konkurencjach.

1. Przeciąganie liny,

2. Ściganie na materacach,

3. Wyścigi po szarfę do środka maty,

4. Berek dookoła materaca,

5. Wyrywanie ogonków (szarf) za pleców,

6. Wyrywanie piłki fitnessowej

Drużyn były podzielone na cztery grupy. Dwie najlepsze przechodziły do ćwierćfinałów.

Po wielkich emocjach jakie towarzyszyły rywalizacji, zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 342 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie. W finałowej rywalizacji pokonała Szkołę Podstawową nr 41 z Rudy Śląskiej i zdobyła złoty medal programu „MATA w każdej szkole”. Brązowe medale przypadły drużynie z Ostroszowiec w województwie Dolnośląskim.

Jestem szczęśliwy, że moi podopieczni wygrali wielki finał programu „MATA w każdej szkole”. Ten sukces zmotywuje ich do dalszej cięższej pracy. Jestem bardzo dumny moich zawodniczek i zawodników – powiedział Radosław Radtke, opiekun zwycięskiej szkoły.

Program „Mata w każdej szkole” będzie kontynuowany przez Polski Związek Zapaśniczy w roku szkolnym 2022/23 roku.