Pierwszy wojewódzki turniej „Mata w każdej szkole” za nami

0
353

Reprezentacje ośmiu szkół wzięły udział w pierwszym turnieju w ramach programu „Mata w każdej szkole”. To cykl turniejów w całej Polsce, dzięki któremu podstawy zapasów będą mogły być realizowane na lekcjach wychowania fizycznego. W projekcie bierze udział aż 128 szkół z szesnastu województw.

Program jest częścią projektu „Dobra Drużyna PZU”, którego ambasadorem jest Iga Świątek. Twarzą zapaśniczej części projektu jest Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

– Zależy mi, by podstawy zapasów, które bardzo dobrze wpływają na ogólny rozwój fizyczny i koordynację ruchową, weszły do stałego programu zajęć wychowania fizycznego. Dzięki regularnym treningom dziecko nabiera siły, kondycji i pewności siebie – mówi Supron.

Pierwszy z siedemnastu turniejów odbył się w Żarach, a startowały w nim reprezentacje ośmiu szkół z województwa lubuskiego. Obok gospodarzy ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Żarach, którzy okazali się najlepsi w stawce, w turnieju udział wzięli uczniowie z Zespołu Edukacyjnego w Trzcielu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipinkach Łużyckich oraz szkół podstawowych – w Olbrachtowie, Złotniku, Grabiku oraz SP nr 2 w Lubsku i SP nr 1 w Żarach. Uczniowie rywalizowali w wieloboju sprawnościowym.

– Jestem bardzo dumny z postawy naszych uczniów, którzy jeszcze rywalizując w murach naszej szkoły mieli dodatkową motywację. Bardzo się cieszę, że będziemy reprezentować województwo lubuskie w wielkim finale tego wspaniałego programu. Już nie możemy się doczekać wyjazdu do Warszawy – mówi Dariusz Kołacz, nauczyciel prowadzący zwycięską drużynę. Każda szkoła biorąca udział w turnieju otrzymała sprzęt sportowy, a uczestnicy – pamiątkowe koszulki i medale potwierdzające uczestnictwo.

– Jesteśmy zaszczyceni, że przedstawiciele PZU dostrzegli potencjał programu „Mata w każdej szkole”. Od 2014 roku staramy się promować aktywność sportową wśród dzieci i młodzieży. Dzięki wsparciu sponsora, możemy dotrzeć do szkół na terenie całego kraju, które dotychczas nie miały możliwości uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu sportowym. Dzięki dołączeniu Polskiego Związku Zapaśniczego do „Dobrej Drużyny PZU”, możemy robić to w skali całego kraju – mówi Przemysław Kaliski, członek komisji mediów Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej.

Turniej finałowy programu „Mata w każdej szkole” odbędzie się pod koniec maja w Warszawie. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, a mistrzowska szkoła otrzyma matę zapaśniczą! Z kolei najbliższe turnieje wojewódzkie odbędą się za kilka dni – w środę rywalizować będą uczniowie z Mazowsza, a w piątek z Wielkopolski. 

Wszystkie informacje związane akcję są na stronie internetowej www.matawszkole.pl. 

WYNIKI PIERWSZEGO TURNIEJU (Kliknij)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj