Rywalizowaliśmy w Warszawie

0
149

Za nami drugi turniej w ramach programu „Mata w każdej szkole”. Tym razem reprezentacje ośmiu szkół z Mazowsza spotkały się na zawodach w Warszawie. „Mata w każdej szkole” to cykl turniejów w całej Polsce, dzięki któremu podstawy zapasów będą mogły być realizowane na lekcjach wychowania fizycznego. W projekcie bierze udział aż 128 szkół z szesnastu województw.

Program jest częścią projektu „Dobra Drużyna PZU”, którego ambasadorem jest Iga Świątek. Twarzą zapaśniczej części projektu jest Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

– Zależy mi, by podstawy zapasów, które bardzo dobrze wpływają na ogólny rozwój fizyczny i koordynację ruchową, weszły do stałego programu zajęć wychowania fizycznego. Dzięki regularnym treningom dziecko nabiera siły, kondycji i pewności siebie – mówi Supron.

Drugi z siedemnastu turniejów odbył się w Białołęckim Ośrodku Sportu na warszawskiej Białołęce a startowały w nim reprezentacje ośmiu szkół z województwa mazowieckiego. Obok gospodarzy ze Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr 342, którzy okazali się najlepsi w stawce. Uczniowie rywalizowali w wieloboju sprawnościowym.

– Jestem bardzo dumny z postawy moich zawodniczek i zawodników. Bardzo się cieszę, że będziemy reprezentować województwo mazowieckie w wielkim finale tego wspaniałego programu. Jako zwycięzca Mazowsza, będziemy gospodarzem turnieju finałowego. Będziemy gotowi! – mówi Radosław Radtke , nauczyciel prowadzący zwycięską drużynę i członek zarządu Polskiego Związku Zapaśniczego. Każda szkoła biorąca udział w turnieju otrzymała sprzęt sportowy, a uczestnicy – pamiątkowe koszulki i medale potwierdzające uczestnictwo.

Zwycięzcy – Szkoła Podstawowa nr 342 z oddziałami integracyjnymi

Turniej finałowy programu „Mata w każdej szkole” odbędzie się pod koniec maja w Warszawie. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, a mistrzowska szkoła otrzyma matę zapaśniczą! 

Komunikat końcowy zawodów „Mata w każdej szkole w Warszawie” (TUTAJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj