Poznaliśmy zwycięzców w Województwie Wielkopolskim

0
107

Program „Mata w każdej szkole” nabiera rozpędu. Zakończył się trzeci turniej w Województwie Wielkopolskim. Organizatorem turnieju był Grzegorz Mazurek, trener zapaśniczego klubu ULKS Tęcza Środa Wielkopolska i nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 2. „Mata w każdej szkole” to cykl turniejów w całej Polsce, dzięki któremu podstawy zapasów będą mogły być realizowane na lekcjach wychowania fizycznego. W projekcie bierze udział aż 128 szkół z szesnastu województw.

Program jest częścią projektu „Dobra Drużyna PZU”, którego ambasadorem jest Iga Świątek. Twarzą zapaśniczej części projektu jest Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

– Naszym celem jest promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, rozwijanie poprzez sport, tworzenie warunków do uprawiania sportu w mikrospołecznościach oraz inicjowanie i stymulowanie aktywności fizycznej wśród osób nieaktywnych sportowo i społecznie – mówi Supron.

Trzeci z siedemnastu turniejów odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Środzie Wielkopolskiej a startowały w nim reprezentacje ośmiu szkół z województwa wielkopolskiego. Obok gospodarzy ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy zajęli czwarte miejsce w zawodach, w turnieju udział wzięli uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Środzie Wielkopolskiej, który triumfowali w wojewódzkim turnieju.

Zwycięzcy – Niepubliczna Szkoła Podstawowej w Środzie Wielkopolskiej

– Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy zorganizować ten turniej. To bardzo duża nobilitacja dla naszej szkoły, klubu i miasta. Środa Wielkopolska uwielbia rywalizację. Turniejowi oddaliśmy swoje serce i pasję. Serdecznie gratuluje zwycięskiej szkole. Mam nadzieję, że będą godnie reprezentować nasze województwo w ogólnopolskim finale. – powiedział Grzegorz Mazurek, koordynator wojewódzki akcji Mata w każdej Szkole. Każda szkoła biorąca udział w turnieju otrzymała sprzęt sportowy, a uczestnicy – pamiątkowe koszulki i medale potwierdzające uczestnictwo.

– Od 2014 roku staramy się promować aktywność sportową wśród dzieci i młodzieży. Dzięki wsparciu Grupy PZU, możemy dotrzeć do szkół na terenie całego kraju, które dotychczas nie miały możliwości uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu sportowym. Dzięki dołączeniu Polskiego Związku Zapaśniczego do „Dobrej Drużyny PZU”, możemy robić to w skali całego kraju – mówi Przemysław Kaliski, członek komisji mediów Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej.

Turniej finałowy programu „Mata w każdej szkole” odbędzie się pod koniec maja w Warszawie. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, a mistrzowska szkoła otrzyma matę zapaśniczą! Kolejne turnieje odbędą się w Kielcach (w.Świętokrzyskie), w Strupnie dużym (w.Lubelskie) oraz Białogardzie (w. Zachodniopomorskie).

Komunikat Końcowy (Kliknij

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj