Czwarty turniej wojewódzki w Kielcach rozstrzygnięty!

0
133

Czwarty wojewódzki turniej „Mata w każdej szkole” odbył się w Kielcach. W obecności wiceprezydenta Kielc Marcina Chłodzickiego, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renaty Janik rywalizowało 8 szkół.  „Mata w każdej szkole” to cykl turniejów w całej Polsce, dzięki któremu podstawy zapasów będą mogły być realizowane na lekcjach wychowania fizycznego. W projekcie bierze udział aż 128 szkół z szesnastu województw.

Program jest częścią projektu „Dobra Drużyna PZU”, którego ambasadorem jest Iga Świątek. Twarzą zapaśniczej części projektu jest Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

– Nasza akcja nabiera rumieńców. Widać, że w zawodników, wstępują nowe siły. Właśnie taką adrenalinę wyzwala mata zapaśnicza. Gdy młodzież poczują miękkość pod stopami to zaczynają odczuwać potrzebę rywalizacji. Właśnie na tym polega projekt Mata w każdej Szkole, który wspiera grupa PZU. Cieszy mnie również wsparcia samorządu terytorialnego dla naszej akcji. Rodzina zapaśnicza się powiększa – mówi z zadowoleniem Andrzej Supron.

Czwarty z siedemnastu turniejów odbył się w Szkole Podstawowej nr 31 w Kielcach. Obok gospodarzy, którzy zajęli szóste miejsce, w turnieju udział wzięli uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 20 w Kielcach. Ta szkoła wygrała turniej wojewódzki i będzie reprezentowała województwo Świetokrzyskie w ogólnopolskim finale akcji PZU „Mata w każdej szkole” w Warszawie.

– Ogromnie cieszę się, że Mata w każdej szkole dotarła do Kielc. Cieszę również z obecności przedstawicieli samorządu. To tworzy dobry klimat dla naszej dyscypliny w województwie Świętokrzyskim. Pokazaliśmy, że zapasy na tym etapie rozwoju psycho–fizycznego dzieci to przede wszystkim zabawa i pokaz sprawności – powiedział koordynator projektu w województwie świętokrzyskim, Karol Kowalczyk. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i medale potwierdzające uczestnictwo.

Turniej finałowy programu „Mata w każdej szkole” odbędzie się pod koniec maja w Warszawie. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, a mistrzowska szkoła otrzyma matę zapaśniczą! 

Komunikat końcowy turnieju w Kielcach (Pobierz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj