Mata w każdej szkole rozegrała się pod Wawelem

0
293

Kraków był gospodarzem dwunastego turnieju programu Dobra Drużyna PZU – Mata w każdej Szkole. Akcja odbyła się w przepięknym Centrum Sportu na Bieżanowiance.  Zawodach wzięło udział cztery szkoły. Mata w każdej szkole to cykl turniejów w całej Polsce, dzięki któremu podstawy zapasów będą mogły być realizowane na lekcjach wychowania fizycznego. W projekcie bierze udział aż 103 szkoły z piętnastu województw.

Program jest częścią projektu „Dobra Drużyna PZU”, którego ambasadorem jest Iga Świątek. Twarzą zapaśniczej części projektu jest Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

– Kraków zawsze staje na wysokości zadania. Tutaj 3 lata temu organizowaliśmy ME do lat 15, które były wielkim sukcesem. Cieszę, że wróciliśmy do Krakowa z „Matą w szkole”. Dzieciaki uwielbiają rywalizację! Naszym celem jest promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, rozwijanie poprzez sport, tworzenie warunków do uprawiania sportu w mikrospołecznościach oraz inicjowanie i stymulowanie aktywności fizycznej wśród osób nieaktywnych sportowo i społecznie. Ta idea przyświeca również naszemu sponsorowi, jakim jest Grupa PZU – mówi prezes PZZ Andrzej Supron.

Turniej w województwie Małopolskim wygrała Szkoła Podstawowa nr 124 im. Marii Skłodowskiej – Curie i to oni będą reprezentowali Małopolskę na finale w Warszawie . Uczniowie rywalizowali w wieloboju sprawnościowym.

– Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy zorganizować ten turniej. To bardzo duża nobilitacja dla klubu z tak wielkimi tradycjami jak Bieżanowianka. Turniejowi oddaliśmy swoje serce i pasję. Serdecznie gratuluje zwycięskiej szkole. Mam nadzieję, że będą godnie reprezentować nasze województwo w ogólnopolskim finale – powiedział Jacek Małek, koordynator wojewódzki projektu Mata w każdej szkole. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i medale potwierdzające uczestnictwo.

Turniej finałowy programu „Mata w każdej szkole” odbędzie się 28 maja w Warszawie. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, a mistrzowska szkoła otrzyma matę zapaśniczą! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj