Szkoła Podstawowa nr 41 wygrywa na Śląsku

0
275

Trzynasty turniej „Mata w każdej szkole” odbył się Rudzie Śląskiej w województwie Śląskim. Zawodach wzięło udział sześć szkół. Mata w każdej szkole to cykl turniejów w całej Polsce, dzięki któremu podstawy zapasów będą mogły być realizowane na lekcjach wychowania fizycznego. W projekcie bierze udział aż 103 szkoły z piętnastu województw.

Program jest częścią projektu „Dobra Drużyna PZU”, którego ambasadorem jest Iga Świątek. Twarzą zapaśniczej części projektu jest Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

– Ruda Śląska to kolejny przystanek naszej podróży. Tu są wielkie tradycje w zapasach . Wszystkie szkoły z województwa Śląskiego zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Widać, że zawodnicy, którzy biorą udział w naszych akcjach są spragnieni rywalizacji sportowej. Gratuluję zwycięskiej szkole oraz życie powodzenia w ogólnopolskim finale – mówi prezes PZZ Andrzej Supron.

Turniej w województwie Śląskim odbył się w Hali Sportowej Orzegów. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 41 i to ona będzie reprezentować całe województwo w ogólnopolskim finale w Warszawie. Uczniowie rywalizowali w wieloboju sprawnościowym.

– Praca z dziećmi jest niezwykle wdzięczna. Cieszymy, że mogliśmy zorganizować ten turniej. Młodzież garnie się do aktywności fizycznej i jestem przekonana, że w dzieciakach urodziła się miłość do sportu – powiedziała Elżbieta Garmulewicz, koordynatorka wojewódzka projektu Mata w każdej szkole i członkini zarządu Polskiego Związku Zapaśniczego. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i medale potwierdzające uczestnictwo.

– Jesteśmy zaszczyceni, że przedstawiciele PZU dostrzegli potencjał programu „Mata w każdej szkole”. Od 2014 roku staramy się promować aktywność sportową wśród dzieci i młodzieży. Dzięki wsparciu sponsora, możemy dotrzeć do szkół na terenie całego kraju, które dotychczas nie miały możliwości uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu sportowym. Dzięki dołączeniu Polskiego Związku Zapaśniczego do „Dobrej Drużyny PZU”, możemy robić to w skali całego kraju – mówi Przemysław Kaliski, członek komisji mediów Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej.

Turniej finałowy programu „Mata w każdej szkole” odbędzie się pod koniec maja w Warszawie. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, a mistrzowska szkoła otrzyma matę zapaśniczą! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj