Dlaczego wysłać dziecko na zapasy?

0
762

Zapaśnicy to jedni z najbardziej zdyscyplinowanych i ciężko pracujących sportowców, a aby stać się profesjonalistą, musisz samemu mocno się zaangażować.

Jak wybrać dobrą szkołę zapaśniczą która dostarczy narzędzi, które pozwolą Ci stać się jednym z czołowych zawodników? Oto lista priorytetów:

 Bezpieczeństwo

Dobra szkoła nauczy Cię, aby zawsze dbać o bezpieczeństwo swoich kolegów zapaśników i swoje. Bezpieczeństwo musi być głównym celem, szczególnie gdy zaczynasz swoją przygodę zapaśniczą i jest to dobry  wskaźnik przy ocenie szkół. Zapasy to niebezpieczny sport i rozpoczynając swoją (miejmy nadzieję długą) karierę jako zawodowy zapaśnik, musisz nauczyć się dbać o dobro swoje, jak i współzawodników.

 Na czym koncentrują się lekcje dla początkujących?

Pierwszą rzeczą, której powinieneś się nauczyć, jest to, jak bezpiecznie lądować / uderzać  – dodając do tego solidny trening fitnessu (np. dużą ilość przysiadów i pompek) oraz pilatesu (człowiekiem gumą nie zostaniesz, ale z pewnością będziesz na dobrej drodze do tego). Podstawowa sprawa: jeśli nie możesz bezpiecznie wylądować, to nie możesz nic zrobić bezpiecznie.

 Czy trenerzy / obecni zapaśnicy w tej szkole są w formie?

Czy podkreślają wagę sprawności fizycznej? Większość dobrych zapaśników nie musi atletycznie wyglądać, ale jeśli jest to dobra szkoła, to zdecydowanie powinni to być wyjątkowo sprawni i silni ludzie.

 Obserwuj, jak trenerzy walczą

Zalecane jest obejrzenie występów na żywo i zobaczenie, co robią w ringu z pierwszej ręki. Czy wyglądają jak zawodowi sportowcy w formie? Czy mają profesjonalnie wyglądające stroje, takie jak trykoty zapaśnicze i buty? Oni powinni. To wszystko jest częścią pracy domowej, aby upewnić się, że miejsce, w którym spędzasz swój czas i wydajesz pieniądze, jest warte zachodu.

 Odzież sportowa

Bardzo ważne jest posiadanie odpowiedniej odzieży treningowej, aby chronić siebie i czuć komfort podczas treningu. Ponadto niezwykle ważne jest, aby utrzymywać swoją odzież czystą i suchą. Zainwestuj w odpowiedni sprzęt. Aby bezpiecznie walczyć, musisz posiadać podstawową odzież sportową w postaci trykotów zapaśniczych (jeśli nie stać Cię na ich zakup, to powinna to  być odzież przylegająca do ciała, która nie ma żadnych guzików, biżuterii, zamków ani metalu), butów i ochraniacza na głowę.

Jest wiele, wiele innych rzeczy, które należy sprawdzić przed wyborem odpowiedniej szkoły, jednak pierwsze co należy zrobić to spróbować i  jeśli wejdziesz w to miejsce i możesz odhaczyć te punkty, jesteś w dobrych rękach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj