Trening szybkościowy w zapasach

0
163

Sprawne i szybkie poruszanie się po ringu należy do ważniejszych umiejętności zawodników sportów walki. Dzięki dużej szybkości nóg możliwe jest m.in. uniknięcie ciosów przeciwnika czy wykonanie skutecznych ataków.Na czym polega trening szybkości nóg w takich sportach walki jak zapasy.

Docenić trening szybkościowy – dlaczego jest pomijany w sportach walki?

Osoby początkujące w sportach walki bardzo często większą wagę przywiązują do doskonalenia techniki, siły i szybkości rzutów i sprowadzeń. Pomijana jest natomiast tak ważna kwestia jak przemieszczanie się po macie. Ono natomiast nieodłącznie wiąże się z wykształceniem jak największej szybkości nóg. Umiejętność operowania ciałem i poruszania się po macie na uniknięcie bardzo naporu przeciwnika. Duża szybkość nóg to również sposób na zwiększenie zaskoczenia przeciwnika atakiem. Dzięki takim treningom można więc zwiększyć własne szanse na wygraną.

Czym jest szybkość w sportach walki?

W sportach walki wyróżnia się dwa rodzaje szybkości. Mianowicie, szybkość reakcji oraz ogólną szybkość ciała. Ogólnie rzecz biorąc, szybkością określa się jak najkrótszy czas wykonania uderzenia czy kopnięcia. Zawodnicy sportów walki mogą pracować nad tą cechą motoryczną na różne sposoby. Przykładem jest trening obwodowy.

SKAKANKA

Sprzęt doceniany przede wszystkim przez pięściarzy. Trening na skakance ma wpływ na poprawę ogólnej koordynacji. Jest to także doskonałe ćwiczenie na polepszenie szybkości nóg. Podczas sesji treningowej należy jednak pamiętać o wykonaniu skoku jednocześnie z obracaniem skakanki. Wraz ze wzrostem stażu treningowego można włączyć bardziej zaawansowane techniki skakania na skakance. Skakanka sprawdza się również jako podstawa treningu wytrzymałościowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj