Ostroszowce królami województwa Dolnośląskiego

0
219

Kolejny wojewódzki turniej „Mata w każdej szkole” odbył się w Bielawie. W turnieju rywalizowało 8 szkół z Województwa Dolnośląskiego.  „Mata w każdej szkole” to cykl turniejów w całej Polsce, dzięki któremu podstawy zapasów będą mogły być realizowane na lekcjach wychowania fizycznego. W projekcie bierze udział aż 128 szkół z szesnastu województw.

Program jest częścią projektu „Dobra Drużyna PZU”, którego ambasadorem jest Iga Świątek. Twarzą zapaśniczej części projektu jest Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

– Bielawa to mocny punkt na mapie zapaśniczej Polski. To w tym mieście oraz Dzierżonowie Norbert Warchoł wynajduje kapitalne zawodniczki, które potem reprezentują Polską na arenie międzynarodowej. Dlatego też musieliśmy przyjechać do Bielawy z „Dobrą Drużyną PZU” bo wiedzieliśmy, że tu będzie wysoki poziom rywalizacji – mówi prezes PZZ Andrzej Supron.

Ósmy z siedemnastu turniejów odbył się w Szkole Podstawowej nr 10 z oddziałami sportowymi w Bielawie. Gospodarze zajęli czwarte miejsce. Zwyciężył zespół szkolno-przedszkolny z Ostroszowiec. Ponadto w zawodach udział wzięli: Szkoła Podstawowa nr 1 w Miliczu, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek, Szkoła Podstawowa w Pilawie Dolnej, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Mościsku, Szkoła Podstawowa w Nowym Zamku, Szkoła Podstawowa w Tuszynie, . Uczniowie rywalizowali w wieloboju sprawnościowym.

Turniej finałowy programu „Mata w każdej szkole” odbędzie się pod koniec maja w Warszawie. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, a mistrzowska szkoła otrzyma matę zapaśniczą! 

Komunikat końcowy (Kliknij)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj