Poznaliśmy mistrzów województwa Pomorskiego

0
261

Dziewiąty turniej wojewódzki turniej „Mata w każdej szkole” odbył się w Sierakowicach. W turnieju rywalizowało 6 szkół z Województwa Pomorskiego.  „Mata w każdej szkole” to cykl turniejów w całej Polsce, dzięki któremu podstawy zapasów będą mogły być realizowane na lekcjach wychowania fizycznego. W projekcie bierze udział aż 128 szkół z szesnastu województw.

Program jest częścią projektu „Dobra Drużyna PZU”, którego ambasadorem jest Iga Świątek. Twarzą zapaśniczej części projektu jest Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

– Zależy mi, by podstawy zapasów, które bardzo dobrze wpływają na ogólny rozwój fizyczny i koordynację ruchową, weszły do stałego programu zajęć wychowania fizycznego. Dzięki regularnym treningom dziecko nabiera siły, kondycji i pewności siebie – mówi prezes PZZ Andrzej Supron.

Dziewiąty z siedemnastu turniejów odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach. Gospodarze zajęli szóste miejsce. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa z miejscowości Małe Wielichnowy i to zawodnicy tej placówki będą reprezentowali województwo Pomorskie w wielkim finale, który w dniach 27-28 maja odbędzie się w Warszawie. Uczniowie rywalizowali w wieloboju sprawnościowym.

–Dziękuje Polskiemu Związku Zapaśniczemu oraz Grupie PZU za zaufanie. Dzięki temu programowi możemy wyłapać dzieci, które mają talent do zapasów. Zwycięskiej szkole życzę powodzenia w finale i liczę, że będzie godnie reprezentować województwo Pomorskie – powiedział Piotr Mazur, koordynator wojewódzki projektu Mata w każdej szkole. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i medale potwierdzające uczestnictwo.

– Od 2014 roku staramy się promować aktywność sportową wśród dzieci i młodzieży. Dzięki wsparciu Grupy PZU, możemy dotrzeć do szkół na terenie całego kraju, które dotychczas nie miały możliwości uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu sportowym. Dzięki dołączeniu Polskiego Związku Zapaśniczego do „Dobrej Drużyny PZU”, możemy robić to w skali całego kraju – powiedział Przemysław Kaliski, członek komisji ds. Mediów Światowej Federacji Zapaśniczej UWW. 

Turniej finałowy programu „Mata w każdej szkole” odbędzie się pod koniec maja w Warszawie. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, a mistrzowska szkoła otrzyma matę zapaśniczą! 

Raport Końcowy (Kliknij)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj