Czym charakteryzuje się zwycięzca?

0
149

Jak często zadajesz sobie pytanie w czym to dziecko jest lepsze od mojego? Dlaczego jemu wychodzi, a mojemu dziecku nie? Dlaczego ten zawodnik wygrywa, a mój nie? Jak często powtarzasz, że moje dziecko jest przecież lepsze, to ono powinno wygrywać?

Wszystko zaczyna się w Twojej głowie.

Wszystko zaczyna się w głowie, tam rozgrywa się więcej pojedynków niż podczas zawodów, każdego dnia walczy się z sobą, z przeciwnikiem, z przeciwnościami losu, ale przede wszystkim ze swoimi myślami, z wątpliwościami, z obawami.

Potrzeba konsekwencji, cierpliwości, pracy, wiary w siebie i swoje możliwości, aby osiągnąć sukces. Muhammad Ali powiedział: Brak wiary powoduje, że ludzie boją się przekraczać swoje granice, a ja uwierzyłem w siebie.

Cechy zwycięzcy

Prawdziwy zwycięzca nie rezygnuje z realizacji swoich marzeń o wygranej. Mistrzowie, to dzieci, które wierzą w siebie, wyobrażają sobie siebie samego podczas podejmowania decyzji oraz jako zdobywców kolejnych celów.

Mali sportowcy po przegranej pracują jeszcze ciężej, wiedzą, że tylko w ten sposób zbliżą się do realizacji swojego marzenia. Każde kolejne spotkanie, pojedynek, walka to okazja do sprawdzenia siebie i swoich umiejętności, a także sposób, aby udowodnić sobie i innym, że stać ich na więcej.

Mistrzostwo to walka z samym sobą

Prawdziwy zwycięzca za cel stawia sobie wygraną, a nie to aby nie przegrać. Porażka nie oznacza natomiast dla niego końca świata tylko jest motywacją do dalszej ciężkiej pracy. Jedna przegrana akcja, nie determinuje wyniku spotkania. Walczy do końca i daje z siebie wszystko.

Dla prawdziwego zwycięzcy nawet kontuzja nie jest końcem świata. Wkłada całe serce w rehabilitację i wierzy, że wróci na jeszcze wyższy poziom mocniejszy niż przed nią. Traktuje okres niedyspozycji do gry jako okres przygotowawczy do zmagań.

Prawdziwy zwycięzca dąży do ciągłego samodoskonalenia technicznego, fizycznego jak i psychologicznego, zdaje sobie również sprawę, że praca to nie wszystko, że regeneracja i dieta są równie ważne jak treningi. Prawdziwy mistrz potrafi kontrolować nie tylko ograniczenia ciała, ale także i te, które się tworzą w głowie.

Zwycięzca po meczu nie spuszcza głowy, tylko analizuje przebieg spotkania wraz ze sztabem szkoleniowym – to czy dzieje się to od razu po meczu czy po jakimś czasie zależy od charakteru sportowca. Mistrz jest skoncentrowany na swoim celu, którego nieodłącznym elementem jest ciągła poprawa umiejętności.

Czy wiesz jaki jest Twój cel?

Zwycięzcy nie trzeba przypominać po co to robi. On wie, że bez ciężkiej pracy nie znajdzie się na szczycie. Wie, że to jest jego miejsce, dlatego cierpliwie, konsekwentnie, małymi kroczkami, pracuje i analizuje.

Jest świadomy wyborów i wyrzeczeń. Wie, że z czasem pojawią się decyzje, które go zbliżą do celu, że w czasie kiedy inne dzieci będą się bawiły, chodziły na imprezy, korzystały z życia, sportowiec będzie doskonalił swoje umiejętności, przygotowywał do kolejnych rywalizacji.

Jak wygląda droga do mistrzostwa?

Na początku, za dziecko decyzje podejmują rodzice, nie wolno wam zapominać, że każde dziecko też potrzebuje zabawy i kontaktu z rówieśnikami. Jeżeli zamkniemy zawodnika w złotej sportowej klatce to nie wyniknie z tego nic dobrego, ograniczane i przymuszane nie będzie szczęśliwe.

Jeżeli Twojemu dziecku nie sprawia przyjemności to co robi, nie osiągnie ono sukcesu. Na początku treningi muszą dziecku sprawiać przyjemność, nie można go do nich nakłaniać siłą, podstępem ani szantażem. Jeżeli tak się dzieje to takie dziecko nigdy nie zostanie mistrzem.

Realizacja cudzych marzeń nikomu nie sprawia przyjemności. Radość może dawać tylko spełnianie własnych marzeń, a to co jest dobre dla Ciebie, wcale nie znaczy, że będzie dobre dla Twojego dziecka.

Mali sportowcy muszą znaleźć swoją drogę. Kiedy ją obiorą, to sami z własnej woli będą chcieli się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności. Prawdziwy zwycięzca, wie czego chce. Potrzebuje kadry, która go nauczy podstaw.

Potrzebuje techniki, która będzie nim kierowała oraz pomoże doskonalić umiejętności, ale pracy nikt za niego nie wykona. Mistrz będzie poświęcał każdą wolną chwilę, aby być jeszcze lepszym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj